Fotbal - podzimní rozlosování

Fotbalistům FALCO Kounov se vstup do nového ročníku IV. třídy okresního přeboru nevydařil a po dvou odehraných zápasech jsou bez bodu a se skóre 2:8 na 13. místě soutěže.

Rozlosování podzimních zápasů najdete na této stránce.

23. 8. 2011

Řady v TOP 10 českých záhad

Magazín Hospodářských novin IN zařadil Kounovské kamenné řady mezi desítku nejtajemnějších míst v Česku. Kromě kounovských řad se do desítky největších českých tajemství dostala hora Blaník, propast Macocha nebo klobucký menhir Zkamenělý pastýř.

Na fotogalerii nejtajemnějších míst v Česku podle magazínu IN se můžete podívat na této stránce.

10. 8. 2011

Kronika obce - nové příspěvky

V kronice Kounova do roku 1945 přibyly tři nové příspěvky. Kroniku najdete na této stránce.

Pan Milan Havlíček nám poskytl cenné údaje o Kounově z let 1910, 1921, 1931 a 1935. Údaje postupně uveřejníme.

22. 7. 2011

Studánka Vojtěška v televizi

Česká televize natáčela na Rakovnicku jeden z dílů připravovaného seriálu o studánkách. Poslední červnový týden navštívil štáb seriálu pramen Merkovka u Lužné, studánku Boží studnice v Petrovicích nebo Stochovskou kapli s pramenem u Nového Strašecí. Ve středu 29. června zavítal štáb pořadu k zaniklé studánce Vojtěška u kaple sv. Vojtěcha u Kounova. Ve zhruba čtyř minutách věnovaných kounovské studánce uslyší diváci pověst o zázračném vzniku kaple, o možném pohanském uctívání studánky v předkřesťanských dobách nebo o Svatovojtěšských poutích a jejich obnovené tradici. Cyklus, jehož průvodcem bude Dominik Tesař (na snímku před kaplí sv. Vojtěcha), by se na televizních obrazovkách měl objevit ve druhé polovině letošního roku.

Natáčení

Po kliknutí se snímek zobrazí v plné velikosti.

29. 6. 2011

Kounovský občasník - červen 2011

Právě vyšlo nové číslo Kounovského občasníku. V elektronické podobě je k dispozici zde.

22. 6. 2011

Lodenice - Kounov 0:2

Fotbalisté FALCO Kounov zvítězili v posledním utkání sezony IV. třídy okresního přeboru nad Sokolem Lodenice 0:2. Díky vítězství se posunuli v konečné tabulce soutěže na 10. místo.

Výsledky kounovských fotbalistů najdete na této stránce.

20. 6. 2011

Toulavá kamera na řadách

Štáb populárního pořadu České televize Toulavá kamera natáčel ve čtvrtek 9. června na Kounovských kamenných řadách. Toulavá kamera zavede diváky nejen na vlastní kounovské řady, ale také do expozice řad v Kounově a k nedávno vztyčenému kameni pod vrchem Špičák. Termín vysílání reportáže není ještě znám.

13. 6. 2011

Chrášťany - Kounov 1:0

Fotbalisté FALCO Kounov prohráli v nedělním utkání IV. třídy okresního přeboru se Slavojem Chrášťany 1:0.

Výsledky kounovských fotbalistů můžete sledovat na této stránce.

6. 6. 2011

Kounov - Svojetín 7:0

Fotbalisté FALCO Kounov zvítězili ve víkendovém utkání IV. třídy okresního přeboru nad FK Svojetín vysoko 7:0. Třemi góly přispěl k výhře Zdeněk Dupač.

Výsledky kounovských fotbalistů můžete sledovat na této stránce.

30. 5. 2011

Staročeské máje - fotografie

V sobotu 21.5. 2011 se v Kounově uskutečnily tradiční Staročeské máje, které tentokrát uspořádal Sbor dobrovolných hasičů obce Kounov. Máje se povedly, i navzdory bouřce s krupobitím, která se nad Kounovem přehnala v pátek právě v okamžiku zvedání krále. Ale hasiči nepovolili a stavbu dokončili. V sobotu už bylo vše perfektní, průvod obcí zakončený tancem České besedy a večerní májová zábava s kapelou Orion a bohatou tombolou.

Na fotogalerii z letošních Staročeských májů se můžete podívat na této stránce.

23. 5. 2011