Fotbalový přehled

I pro aktuální fotbalovou sezonu jsme pro fotbalové fanoušky připravili přehlednou tabulku výsledků družstva FALCO Kounov se střelci branek a dalšími informacemi. Tabulku najdete na této stránce.

1. 9. 2011

První den v ZŠ a MŠ Kounov

Ředitelka školy Mgr.Mixová za asistence starostů obcí, jejichž děti navštěvují základní školu v Kounově, zahájila ve čtvrtek 1. 9. školní rok 2011/2012. Do první třídy se zapsalo 13 dětí. Děti se sešly k zahájení na sportovním hřišti za školou. Po zahájení se rozešly do svých nově vymalovaných tříd.

Budova základní školy prošla během prázdnin díky dotaci Středočeského kraje velkou a nákladnou rekonstrukcí. Z peněz poskytnutých ze Středočeského Fondu rozvoje obcí a měst se podařila především výměna všech oken a dveří a rekonstrukce topení, což bylo pro užívání budovy naprosto zásadní. Po ukončení prací dostal vnitřek budovy novou výmalbu.

Práce na opravě budovy pokračují dle plánu, v měsíci září bude dokončena zadní strana fasády, přístupové chodníky a vstupní veranda, jejíž oprava se ukázala jako nezbytná i mimo plán. Celkové náklady vynaložené na opravu školy dosáhly 8.859.970,- Kč, z toho Středočeský kraj poskytl 8.416.970, tedy 95% celkové částky.

Také mateřská škola zahájila nový školní rok, letos s rekordním počtem 26 zapsaných žáků. První den bylo fyzicky přítomno 14 žáků.

Na fotografie ze zahájení školního roku se můžete podívat na této stránce.

1. 9. 2011

Kounov - Kolešovice 4:0

Fotbalisté FALCO Kounov porazili ve víkendovém utkání IV. třídy okresního přeboru ČL Kolešovice B vysoko 4:0. O kounovské góly se podělili Petr Huttr (2) a Martin Amler (2).

29. 8. 2011

Fotbal - podzimní rozlosování

Fotbalistům FALCO Kounov se vstup do nového ročníku IV. třídy okresního přeboru nevydařil a po dvou odehraných zápasech jsou bez bodu a se skóre 2:8 na 13. místě soutěže.

Rozlosování podzimních zápasů najdete na této stránce.

23. 8. 2011

Řady v TOP 10 českých záhad

Magazín Hospodářských novin IN zařadil Kounovské kamenné řady mezi desítku nejtajemnějších míst v Česku. Kromě kounovských řad se do desítky největších českých tajemství dostala hora Blaník, propast Macocha nebo klobucký menhir Zkamenělý pastýř.

Na fotogalerii nejtajemnějších míst v Česku podle magazínu IN se můžete podívat na této stránce.

10. 8. 2011

Kronika obce - nové příspěvky

V kronice Kounova do roku 1945 přibyly tři nové příspěvky. Kroniku najdete na této stránce.

Pan Milan Havlíček nám poskytl cenné údaje o Kounově z let 1910, 1921, 1931 a 1935. Údaje postupně uveřejníme.

22. 7. 2011

Studánka Vojtěška v televizi

Česká televize natáčela na Rakovnicku jeden z dílů připravovaného seriálu o studánkách. Poslední červnový týden navštívil štáb seriálu pramen Merkovka u Lužné, studánku Boží studnice v Petrovicích nebo Stochovskou kapli s pramenem u Nového Strašecí. Ve středu 29. června zavítal štáb pořadu k zaniklé studánce Vojtěška u kaple sv. Vojtěcha u Kounova. Ve zhruba čtyř minutách věnovaných kounovské studánce uslyší diváci pověst o zázračném vzniku kaple, o možném pohanském uctívání studánky v předkřesťanských dobách nebo o Svatovojtěšských poutích a jejich obnovené tradici. Cyklus, jehož průvodcem bude Dominik Tesař (na snímku před kaplí sv. Vojtěcha), by se na televizních obrazovkách měl objevit ve druhé polovině letošního roku.

Natáčení

Po kliknutí se snímek zobrazí v plné velikosti.

29. 6. 2011

Kounovský občasník - červen 2011

Právě vyšlo nové číslo Kounovského občasníku. V elektronické podobě je k dispozici zde.

22. 6. 2011

Lodenice - Kounov 0:2

Fotbalisté FALCO Kounov zvítězili v posledním utkání sezony IV. třídy okresního přeboru nad Sokolem Lodenice 0:2. Díky vítězství se posunuli v konečné tabulce soutěže na 10. místo.

Výsledky kounovských fotbalistů najdete na této stránce.

20. 6. 2011

Toulavá kamera na řadách

Štáb populárního pořadu České televize Toulavá kamera natáčel ve čtvrtek 9. června na Kounovských kamenných řadách. Toulavá kamera zavede diváky nejen na vlastní kounovské řady, ale také do expozice řad v Kounově a k nedávno vztyčenému kameni pod vrchem Špičák. Termín vysílání reportáže není ještě znám.

13. 6. 2011