Studánka Vojtěška v televizi

Česká televize natáčela na Rakovnicku jeden z dílů připravovaného seriálu o studánkách. Poslední červnový týden navštívil štáb seriálu pramen Merkovka u Lužné, studánku Boží studnice v Petrovicích nebo Stochovskou kapli s pramenem u Nového Strašecí. Ve středu 29. června zavítal štáb pořadu k zaniklé studánce Vojtěška u kaple sv. Vojtěcha u Kounova. Ve zhruba čtyř minutách věnovaných kounovské studánce uslyší diváci pověst o zázračném vzniku kaple, o možném pohanském uctívání studánky v předkřesťanských dobách nebo o Svatovojtěšských poutích a jejich obnovené tradici. Cyklus, jehož průvodcem bude Dominik Tesař (na snímku před kaplí sv. Vojtěcha), by se na televizních obrazovkách měl objevit ve druhé polovině letošního roku.

Natáčení

Po kliknutí se snímek zobrazí v plné velikosti.

29. 6. 2011

Kounovský občasník - červen 2011

Právě vyšlo nové číslo Kounovského občasníku. V elektronické podobě je k dispozici zde.

22. 6. 2011

Lodenice - Kounov 0:2

Fotbalisté FALCO Kounov zvítězili v posledním utkání sezony IV. třídy okresního přeboru nad Sokolem Lodenice 0:2. Díky vítězství se posunuli v konečné tabulce soutěže na 10. místo.

Výsledky kounovských fotbalistů najdete na této stránce.

20. 6. 2011

Toulavá kamera na řadách

Štáb populárního pořadu České televize Toulavá kamera natáčel ve čtvrtek 9. června na Kounovských kamenných řadách. Toulavá kamera zavede diváky nejen na vlastní kounovské řady, ale také do expozice řad v Kounově a k nedávno vztyčenému kameni pod vrchem Špičák. Termín vysílání reportáže není ještě znám.

13. 6. 2011

Chrášťany - Kounov 1:0

Fotbalisté FALCO Kounov prohráli v nedělním utkání IV. třídy okresního přeboru se Slavojem Chrášťany 1:0.

6. 6. 2011

Kounov - Svojetín 7:0

Fotbalisté FALCO Kounov zvítězili ve víkendovém utkání IV. třídy okresního přeboru nad FK Svojetín vysoko 7:0. Třemi góly přispěl k výhře Zdeněk Dupač.

30. 5. 2011

Staročeské máje - fotografie

V sobotu 21.5. 2011 se v Kounově uskutečnily tradiční Staročeské máje, které tentokrát uspořádal Sbor dobrovolných hasičů obce Kounov. Máje se povedly, i navzdory bouřce s krupobitím, která se nad Kounovem přehnala v pátek právě v okamžiku zvedání krále. Ale hasiči nepovolili a stavbu dokončili. V sobotu už bylo vše perfektní, průvod obcí zakončený tancem České besedy a večerní májová zábava s kapelou Orion a bohatou tombolou.

Na fotogalerii z letošních Staročeských májů se můžete podívat na této stránce.

23. 5. 2011

Nový příspěvek v kronice

V kronice Kounova do roku 1945 přibyl nový příspěvek - popis kounovských zvonů z roku 1891. Kroniku najdete na této stránce.

17. 5. 2011

Kounov - Olešná 2:4

Fotbalisté FALCO Kounov prohráli ve víkendovém utkání IV. třídy okresního přeboru na hřišti ESTA Oráčov B 2:4 a klesli v tabulce soutěže na 11. místo.

17. 5. 2011

Roztoky - Kounov 4:3

Fotbalisté FALCO Kounov prohráli v nedělním utkání IV. třídy okresního přeboru na hřišti TJ Roztoky B 4:3. O kounovské góly se podělili Miroslav Porcal (2) a Milan Petrželka.

10. 5. 2011