Kounovský občasník 3/2010

Právě vyšlo nové číslo Kounovského občasníku. Přečíst si ho můžete zde.

9. 9. 2010

Řady největším divem Rakovnicka!

Podle čtenářů rakovnického týdeníku Raport jsou Kounovské kamenné řady největším divem Rakovnicka. Rozhodli o tom svými hlasy v prázdninové anketě Sedm divů Rakovnicka. Kounovské řady s velkým náskokem předstihly hrad Křivoklát, Berounku Oty Pavla i gotické brány v Rakovníku.

9. 9. 2010

Fotbal: Hořesedly - Kounov 3:1

Fotbalisté FALCO Kounov prohráli v nedělním utkání IV. třídy okresního přeboru s FC Hořesedly na jeho hřišti 3:1. Jediný gól Kounova vstřelil Jiří Hubička. Po třech odehraných kolech je FALCO Kounov desáté se třemi body a skóre 3:9. Výsledky kounovských fotbalistů můžete sledovat na této stránce.

Řady na Špičáku

Kromě již známých a turisty hojně navštěvovaných Kounovských kamenných řad na vrchu Rovina se nyní začíná zájem obracet i k dosud neznámým, ale rozsahem a významem jistě stejně velkým, řadám Špičáckým.

Řady se nacházejí po obou stranách lesní cesty na vrch Špičák. Výzkumem se v současné době začali zabývat archeologové z Belgie.

Po kliknutí na náhled se zobrazí větší fotografie:

Řady na ŠpičákuŘady na Špičáku

Slavnostní jízda na Žateckou dočesnou

Obcí Kounov projel v sobotu 4. 9. 2010 pojízdný výčep pana Klouba, emeritního sládka krušovického pivovaru. Nazdobený vůz připomínal tradici chmelových dočesných a veselý čas studentských chmelových brigád. Brigádnický automobil, který nabízel zdarma nové krušovické pivo z výčepu pana Klouba, pokračoval přes další obce až na Žateckou dočesnou.

V naší obci se ani přes nasazení elitní úderné jednotky nepodařilo zdolat přidělených sto piv! Okolní obce měly daleko lepší skóre.

Po kliknutí na fotografii se snímek otevře ve větší velikosti:

Pojízdný výčep v KounověPojízdný výčep v KounověPojízdný výčep v Kounově

Kounovské řady v rádiu Praha

Německé vysílání rádia Praha odvysílalo v pořadu Panorama cz reportáž o Kounovských kamenných řadách. Autorku reportáže Marii Hammerich Maier provedla po řadách starostka obce Dana Bechynská. Reportáž v textové i zvukové podobě naleznete zde.

1. 9. 2010

Fotbal: Kounov - Šanov 2:1

Fotbalisté FALCO Kounov zvítězili ve 2. kole IV. třídy okresního přeboru nad TJ Šanov 2:1. Jeden gól Kounova vstřelil Miroslav Porcal, druhý gól byl vlastní. Příští utkání hraje FALCO Kounov v neděli 5. 9. od 17 hodin v Hořesedlích. Výsledky kounovských fotbalistů můžete sledovat zde.

30. 8. 2010

Fotbal: Lišany - Kounov 5:0

Začátek nové sezony fotbalistům FALCO Kounov vůbec nevyšel. Na hřišti SK Lišany prohráli v neděli 22. 8. vysoko 5:0. Příští utkání hraje Kounov doma proti TJ Šanov, a to v sobotu 28. srpna od 10 hodin. Výsledky kounovských fotbalistů můžete sledovat zde.

23. 8. 2010

Hlasujte pro kounovské řady

Rakovnický týdeník Raport vyhlásil letní anketu o sedm divů Rakovnicka. Mezi nominovanými jsou i Kounovské kamenné řady. Dejte jim váš hlas, podpořte tuto unikátní památku! Vašich sedm divů Rakovnicka můžete vybrat zde.

16. 7. 2010

Obnoven další kříž

Dne 15.7.2010 se podařilo v rámci záchrany kulturního dědictví venkova do obce Kounov vrátit další křížek. Křížek restauroval pan Václav Krob ze Hředel. Obnovený křížek byl usazen na místo, kde původně stál. Bohužel občané na tomto místě utvořili za dlouhá léta skládku, takže zbytek kamenného podstavce se našel poničený, zarostlý v křoví a zaházený haldou odpadu. Pan Krob kámen opravil a doplnil železný kříž se zlatými prvky. K dokonalému vzhledu bude třeba ještě odklidit navezený nepořádek a upravit okolí křížku.

Obnovený kříž

16. 7. 2010