Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Czech point

Czech POINT

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Stránka

Sběr velkoobjemového odpadu


V pátek 9. 4. a v sobotu 10. 4. se v Kounově uskuteční sběr velkoobjemového odpadu.

Velkoobjemovým odpadem se rozumí starý nábytek, drátěnky, koberce, linolea, matrace, pračky, myčky, sanitární keramiku (záchody, umyvadla, dřezy, vany), části autovraků (skla, plastové nárazníky).

Sběrné místo je u rybníka před hostincem U Tří lip. Odpad můžete odevzdat v těchto hodinách: v pátek 9. 4. od 14 do 18 hodin, v sobotu 10. 4. od 8 do 12 hodin.

Odpad je třeba odevzdat v daném časovém rozmezí osobně obsluze. Není možno ponechat odpad volně složený u sběrného místa. Odevzdat odpad bude umožněno pouze těm občanům, kteří obci uhradili poplatek za komunální odpad.
 


30. 3. 2010

Sběr nebezpečného odpadu


V pátek 2. 4. a v sobotu 3. 4. se v Kounově uskuteční sběr nebezpečného odpadu.

Nebezpečným odpadem se rozumí zářivky, výbojky, autobaterie, monočlánky, použité olejové filtry v obalech, použité fritovací oleje v obalech, barvy a laky v obalech, kyseliny, rozpouštědla, čističe, nádobky od sprejů, ledničky, televize,
počítače, pneumatiky bez disků a to pouze od osobních automobilů a menší.

Sběrné místo je u rybníka před hostincem U Tří lip. Odpad můžete odevzdat v těchto hodinách: v pátek 2. 4. od 14 hodin do 18 hodin, v sobotu 3. 4. od 8 do 10.30 hodin.

Odpad je třeba odevzdat v daném časovém rozmezí osobně obsluze. Není možno ponechat odpad volně složený u sběrného místa. Odevzdat odpad bude umožněno pouze těm občanům, kteří obci uhradili poplatek za komunální odpad.


30. 3. 2010

Kounov zvítězil nad Rakovníkem


Úvodní zápas jarní části okresního přeboru IV. třídy se fotbalistům FALCO Kounov vydařil. V sobotu porazili na svém hřišti rezervu Ol. Rakovník v poměru 3:1 a oplatili tak Rakovnickým podzimní porážku. K lepšímu umístění v tabulce však Kounovu vítězství nepomohlo, zůstává na 8. místě. V příštím kole (neděle 4. dubna od 16:30) hraje FALCO Kounov na hřišti TJ Slabce. Podzimní utkání skončilo vítězstvím Slabec 2:3. Výsledky kounovských fotbalistů můžete sledovat na této stránce.


30. 3. 2010

Kounovský občasník - březen 2010


Právě vyšlo první letošní číslo Kounovského občasníku. Občasník si můžete přečíst zde.


11. 3. 2010

Staňte se fanouškem Kounovských řad na Facebooku!


Kounovské kamenné řady mají nejen své muzeum, ale konečně také svou stránku na Facebooku. Profil Kounovských kamenných řad s nejčerstvějšími informacemi o dění na nejzáhadnějším místě v Česku naleznete zde.Staňte se fanouškem řad a podpořte tak tuto unikátní památku!


2. 3. 2010

Nový Kounovský občasník


Pravě vyšlo nové číslo Kounovského občasníku s aktuálními zprávami o dění v obci (zprávy z OÚ, odpadové hospodářství, daně, topení biomasou, kulturní akce atd.). Kounovský občasník - prosinec 2009 naleznete zde.


21. 12. 2009

Nový Kounovský občasník


Právě vyšel nový Kounovský občasník s aktuálními zprávami o dění v obci (zprávy z obecního úřadu, informace o projektech realizovaných s pomocí dotací, vytápění obce biomasou atd.). Elektronickou podobu Kounovského občasníku - září 2009 naleznete zde (ve formátu PDF)


30. 9. 2009

Opravy obecního majetku za pomoci dotací


Obec Kounov realizuje v současnosti několik projektů, a to z Programu rozvoje venkova (Multifunkční objekt kulturního centra a požární zbrojnice, dětská hřiště a mobiliář v obci Kounov) a programů Středočeského kraje (Fond rozvoje obcí a měst - oprava mateřské školky, Fond obnovy památek - oprava kaple sv. Vojtěcha). Bližší informace naleznete zde.


2. 9. 2009

Nový Kounovský občasník


Vyšel nový Kounovský občasník. Jak už je dobrým zvykem, je k dostání nejen v tištěné podobě, ale také v elektronické na těchto stránkách. Občasník ve formátu PDF si můžete stáhnout nebo otevřít prostřednictvím odkazu pod tímto textem.

Kounovský občasník - prosinec 2008


18. 12. 2008

Cesta na kamenné řady vítá turisty Otevřenou náručí


 

V Kounově odhalili dvě výtvarná díla
 
 
( článek z regionálních novin )
 
 
KOUNOV. Tradice vztyčování nových soch do krajiny se v posledním desetiletí z vesnic zcela vytratila. O to unikátnější je proto kounovský projekt, který návrat k této tradici umožnil. V sobotu 18.10. 2008 při posvícenském víkendu slavnostně odhalili novou autorskou sochu od Václava Kroba ze Hředel. Výtvarník také obnovil křížek, jenž v místech, kde byla socha vztyčena, stával.
O existenci litinového kříže na rozcestí cest směrem ke kapli sv. Vojtěcha neměla ještě před dvěma lety většina Kounovských ponětí. Část podstavce, která po něm zůstala, ležela povalená v křoví a kopřivách. Díky historické mapě se podařilo torzo křížku objevit po vysekání jeho okolí zde vyčkával na obnovu. O tu se nakonec zasloužila obec společně se Svazkem měst a obcí Rakovnicka, kterému se podařilo uspět s projektem obnovy drobných památek a získat na křížek a zároveň též na novou sochu dotaci. „ Díky dotaci se nám do konce roku podaří obnovit na Rakovnicku asi největší počet památek a pamětihodností za poslední dobu,“ říká za SMOR Radomír Dvořák.
Chybějící části pískovcového soklu Václav Krob doplnil a osadil ho novým křížem. Místo litinového zvolil ručně kovaný se zajímavým výtvarným řešením se zlaceným středem. Kříž nyní stojí o kus dále od svého původního stanoviště. Na němž totiž byla vztyčena socha Otevřená náruč. V jejím případě se nejedná o obnovenou památku, ale o autorské dílo. Znázorňuje ženskou postavu, jejíž rozpažené ruce z dálky vytváří dojem velkého kamenného kříže. Je z umělého kamene, který byl nejprve vylit a poté osekán.
„ Je to o lásce. Lidi se mají mít navzájem rádi. Socha by měla symbolizovat a lidem připomínat, že otevřená náruč nic nestojí. Není potřeba o tom dlouze filozofovat, sama socha to říká a všichni to známe. Dal jsem do ní, co jsem chtěl a doufám, že to tam taky budete trochu cítit. Možná, když někdo půjde okolo a u sochy se posadí, bude mu dobře a třeba mu připomene otevřenou náruč, kterou by měl mít pro ty, co jí potřebují,“ přibližuje autor Václav Krob, který rozhodně není v Kounově neznámým výtvarníkem. Restauroval zde sochu sv. Jana Nepomuského při silnici na Mutějovice a loni zde byly slavnostně odhaleny sochy dvou sokolů.
Při posvícenském odhalování sochy také starostka obce Dana Bechynská připomněla důležitou věc, která je důvodem, proč dnes do vesnic a jejich okolí nepřibívají nová výtvarná díla. Proč jsou upozaďována za význam nových silnic, chodníků a kanálů. „ Dnešní doba nepřeje kulturním a duchovním hodnotám, spíše se obrací k hodnotám hmotným, finančním. Lidé nemají čas se zastavit a uvědomit si, že člověk potřebuje také nějaký jiný rozměr. I proto jsem strašně ráda, že dnes mohu v Kounově uvítat osobnosti, které tento duchovní rozměr pěstují. A nejen samy pro sebe, ale jsou ochotny se s námi podělit,“ říká starostka.
Duchovní rozměr dalo slavnosti nejen vystoupení žatecké skupiny Taranis, která zahrála několik irských melodií, ale především účast rakovnického faráře Vojtěcha Nováka. Ten obě výtvarná díla požehnal. I on desítkám přítomných připomněl, proč by se na duchovno nemělo zapomínat.
„ To co je hmotné, vždycky vlastníme na úkor někoho. Ale duchovno nabývá hodnotu tím, že se dává druhým. Kdyby tuhle sochu měl pan Krob doma, tak se na ni může podívat a potěšit jen pár lidí, kteří ho navštíví v ateliéru. Ale když toto duchovní bohatství vydá ven, získává na hodnotě. Zatímco materiální věci ji ztrácí, ty musíme vlastnit pro sebe. Je to rys doby, že se dnes měří hlavně podle toho, co máme. Z podstaty věcí to ale nejde do nekonečna, protože materiální svět je omezený. Ovšem duchovní svět omezení nezná,“ říká Vojtěch Novák.
 
posvícenské slavnosti
posvícenské slavnosti
posvícenské slavnosti

posvícenské slavnosti

posvícenské slavnosti

posvícenské slavnosti

posvícenské slavnosti

posvícenské slavnosti


3. 11. 2008

Stránka