Začátek sezony v expozici řad

V úterý 6. dubna začíná letošní sezona v expozici Kounovských kamenných řad v Kounově. Bližší informace o expozici naleznete zde.

Sběr velkoobjemového odpadu

V pátek 9. 4. a v sobotu 10. 4. se v Kounově uskuteční sběr velkoobjemového odpadu.

Velkoobjemovým odpadem se rozumí starý nábytek, drátěnky, koberce, linolea, matrace, pračky, myčky, sanitární keramiku (záchody, umyvadla, dřezy, vany), části autovraků (skla, plastové nárazníky).

Sběrné místo je u rybníka před hostincem U Tří lip. Odpad můžete odevzdat v těchto hodinách: v pátek 9. 4. od 14 do 18 hodin, v sobotu 10. 4. od 8 do 12 hodin.

Odpad je třeba odevzdat v daném časovém rozmezí osobně obsluze. Není možno ponechat odpad volně složený u sběrného místa. Odevzdat odpad bude umožněno pouze těm občanům, kteří obci uhradili poplatek za komunální odpad.

Sběr nebezpečného odpadu

V pátek 2. 4. a v sobotu 3. 4. se v Kounově uskuteční sběr nebezpečného odpadu.

Nebezpečným odpadem se rozumí zářivky, výbojky, autobaterie, monočlánky, použité olejové filtry v obalech, použité fritovací oleje v obalech, barvy a laky v obalech, kyseliny, rozpouštědla, čističe, nádobky od sprejů, ledničky, televize,
počítače, pneumatiky bez disků a to pouze od osobních automobilů a menší.

Sběrné místo je u rybníka před hostincem U Tří lip. Odpad můžete odevzdat v těchto hodinách: v pátek 2. 4. od 14 hodin do 18 hodin, v sobotu 3. 4. od 8 do 10.30 hodin.

Kounov zvítězil nad Rakovníkem

Úvodní zápas jarní části okresního přeboru IV. třídy se fotbalistům FALCO Kounov vydařil. V sobotu porazili na svém hřišti rezervu Ol. Rakovník v poměru 3:1 a oplatili tak Rakovnickým podzimní porážku. K lepšímu umístění v tabulce však Kounovu vítězství nepomohlo, zůstává na 8. místě. V příštím kole (neděle 4. dubna od 16:30) hraje FALCO Kounov na hřišti TJ Slabce. Podzimní utkání skončilo vítězstvím Slabec 2:3. Výsledky kounovských fotbalistů můžete sledovat na této stránce.

Kounovský občasník - březen 2010

Právě vyšlo první letošní číslo Kounovského občasníku. Občasník si můžete přečíst zde.

11. 3. 2010

Staňte se fanouškem Kounovských řad na Facebooku!

Kounovské kamenné řady mají nejen své muzeum, ale konečně také svou stránku na Facebooku. Profil Kounovských kamenných řad s nejčerstvějšími informacemi o dění na nejzáhadnějším místě v Česku naleznete zde.Staňte se fanouškem řad a podpořte tak tuto unikátní památku!

2. 3. 2010

Nový Kounovský občasník

Pravě vyšlo nové číslo Kounovského občasníku s aktuálními zprávami o dění v obci (zprávy z OÚ, odpadové hospodářství, daně, topení biomasou, kulturní akce atd.). Kounovský občasník - prosinec 2009 naleznete zde.

21. 12. 2009

Nový Kounovský občasník

Právě vyšel nový Kounovský občasník s aktuálními zprávami o dění v obci (zprávy z obecního úřadu, informace o projektech realizovaných s pomocí dotací, vytápění obce biomasou atd.). Elektronickou podobu Kounovského občasníku - září 2009 naleznete zde (ve formátu PDF)

30. 9. 2009

Opravy obecního majetku za pomoci dotací

Obec Kounov realizuje v současnosti několik projektů, a to z Programu rozvoje venkova (Multifunkční objekt kulturního centra a požární zbrojnice, dětská hřiště a mobiliář v obci Kounov) a programů Středočeského kraje (Fond rozvoje obcí a měst - oprava mateřské školky, Fond obnovy památek - oprava kaple sv. Vojtěcha). Bližší informace naleznete zde.

2. 9. 2009

Nový Kounovský občasník

Vyšel nový Kounovský občasník. Jak už je dobrým zvykem, je k dostání nejen v tištěné podobě, ale také v elektronické na těchto stránkách. Občasník ve formátu PDF si můžete stáhnout nebo otevřít prostřednictvím odkazu pod tímto textem.

Kounovský občasník - prosinec 2008

18. 12. 2008