V pátek 21.9.2012 od 17 hod se uskutečnilo v obci Kounov námětové cvičení hasičů s prověřením techniky. Jednalo se o pravidelné cvičení okrsku SDH č. II Mutějovice. Cvičení bylo zahájeno zvukem sirény, která vyhlásila požární poplach. Ke cvičení se sjelo 6 hasičských sborů s celkovým počtem 46 členů. Dojezdové časy byly skvělé:

Krušovice 17.18 5
Svojetín 17.09 7

Dodatečně se omluvil SDH Mutějovice, kterému nedošla výzva. Bohužel zde
selhala internetová komunikace.

Cílem cvičení bylo dovést vodu co nejdál. Byla zvolena trasa od rybníka směrem ke hřbitovu, za vsí odbočka vlevo, po žluté turistické značce, ke křížku, popř. dále k železniční trati směr ke kapli sv.Vojtěcha. Dosažená délka trasy byla 600m a převýšení 40 m.

Výsledek byl velice dobrý:

• Příjezd poslední jednotky - 17.18 hod
  • Zahájení čerpání vody - 17.22 hod
  • Voda dopravena do cíle - 17.28 hod

Všem sborům děkujeme za účast, fotografie z akce si můžete stáhnout na www.obec-kounov.cz popř. je možno je zaslat na CD.

Při závěrečném posezení a hodnocení akce na sále hostince U Tří lip byly domluveny další akce:

3.11.2012 – obec Hředle – setkání historické i současné požární techniky
1.12.(popř. 7.12.) 2012  – výroční valná hromada SDH Hředle
5.1.2013 – výroční valná hromada SDH Janov
11.1.2013 – výroční valná hromada SDH Kounov

Na fotografie z cvičení se můžete podívat zde.

25. 9. 2012

Občasník - září 2012

Právě vyšlo nové číslo Kounovského občasníku. Otevře se vám po kliknutí na tento odkaz.

21. 9. 2012

Slavnosti chmele v Kounově

O příjemný víkend v Kounově se postaral Krušovický pivovar. V pátek 7.9. uspořádal ve spolupráci s Lenkou Smolovou dočesnou zábavu v sokolovně z bohatou krušovickou tombolou a v sobotu 8.9.2012 přijel již tradičně ke škole s pojízdným výčepem krušovických sládků. Pivo teklo proudem, harmonika hrála, přítomní se bavili. Ti nejstatečnější se zapojili do soutěže, kdo nejdéle udrží tuplák piva v natažené ruce. V soutěži padly dokonce i rekordy v kategorii mužů, ale především žen. Postarali se o ně pan Karel Pochman a paní Bronislava Turšnerová. Zdatně si však vedli i ostatní soutěžící.

Na fotografie se můžete podívat na této stránce

10. 9. 2012

Interiér kaple - historické fotky

Ve fotogalerii poutní kaple sv. Vojtěcha se můžete podívat na čtyři fotografie interiéru kaple z roku 1986.

Fotogalerii kaple najdete zde.

24. 7. 2012

Kounovský občasník - červen 2012

Právě vyšlo červnové číslo Kounovského občasníku.

Otevřít Kounovský občasník - červen 2012

21. 6. 2012

Kounov - Slabce 1:1

Fotbalisté FALCO Kounov remizovali ve víkendovém utkání 26. kola IV. třídy okresního přeboru s TJ Slabce 1:1.

Výsledky kounovských fotbalistů můžete sledovat na této stránce.

21. 5. 2012

Lodenice - Kounov 2:2

Fotbalisté FALCO Kounov remizovali ve víkendovém utkání 25. kola IV. třídy okresního přeboru se Sokolem Lodenice 2:2 a v tabulce soutěže zůstávají na 11 místě. Výsledky kounovských fotbalistů můžete sledovat na této stránce.

14. 5. 2012

Kounov - Mšec 2:1

Fotbalisté FALCO Kounov zvítězili ve víkendovém utkání 24. kola IV. třídy okresního přeboru nad Sokolem Mšec B 2:1.

7. 5. 2012

Roztoky - Kounov 1:0

Fotbalisté FALCO Kounov prohráli ve víkendovém utkání 23. kola IV. třídy okresního přeboru na hřišti TJ Roztoky B 1:0.

Výsleky kounovských fotbalistů můžete sledovat na této stránce.

30. 4. 2012

Kounov - Hřebečníky 0:2

Fotbalisté FALCO Kounov prohráli ve víkendovém utkání 22. kola IV. třídy okresního přeboru s Meteorem Hřebečníky 0:2 a v tabulce soutěže zůstávají na 11 místě.

Výsledky našich fotbalistů můžete sledovat na této stránce.