Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Obec Kounov
Kounov

Odpovědi na nejčastější dotazy o nové Obecně závazné vyhlášce č.1/2017 o poplatku za komunální odpad.

-

Od ledna 2018 platí v naší obci nová Obecně závazná vyhláška č.1/2017, kterou se stanoví poplatek za komunální odpad.

Aby se předešlo případným dezinformacím, odpovíme zde na nejčastější otázky občanů.

1.)   Hlavní změnou proti předchozí vyhlášce je, že od roku 2018 se poplatek nebude vybírat za počet osob nahlášených trvalým pobytem v nemovitosti/bytě, ale jen za nemovitost/byt, kde vzniká komunální odpad. Plátcem poplatku je majitel nemovitosti, kde vzniká komunální odpad. Počet osob nahlášených v nemovitosti/bytě nehraje již roli, vybraná frekvence svozu, se vybírá podle potřeby poplatníka.           Výjimku tvoří nabídka měsíčního vývozu (1x za měsíc), tento vývoz bude umožněn jen nemovitosti/bytu s max. dvěma osobami, kde způsob vytápění je el.proudem (elektrický kotel, přímotopy, akumulační kamna) nebo tepelným čerpadlem.

2.) Platba za pronájem popelnice - bude požadována svozovou firmou, při žádosti o novou popelnici od společnosti zajišťující svoz komunálního odpadu ( Marius Pedersen). V případě, že poplatník popelnici již má, nebo si ji pořídí na vlastní náklady, nebude tento pronájem účtován.                                                          V případě poškození popelnice způsobenou vývozem, se musí nahlásit toto poškození okamžitě, aby se dalo prokázat poškození svozovou firmou.

3) Sleva pro důchodce - tuto slevu stanoví směrnice č.1/2017 o Pravidlech poskytování finančního příspěvku obce na úhradu poplatku za svoz komunálního odpadu. V této směrnici je stanoveno, že o slevu "mohou požádat pouze samostatně žijící fyzické osoby - poplatník poplatku za svoz komunálního odpadu s trvalým pobytem v obci Kounov, který je poživatelem invalidního, starobního, vdovského nebo vdoveckého důchodu a který je jeho jediným příjmem. Tato sleva není nároková, a v případě zájmu se žádá na Obecním úřadu.

4) Kombinovaný vývoz = vývoz který byl doposud aplikován v obci , tj. v zimním období vývoz každý týden, v letním období vývoz 1x za dva týdny.

5)Velikost popelnice a frekvenci vývozů si stanoví každý poplatník sám (výjimka tvoří vývoz 1x za měsíc viz. bod.1).

6) Vybraný způsob vývozu musí poplatník nahlásit nejpozději do 15.1.2018 (formulář a ceník je součástí vyhlášky), úhrada poplatku musí být provedena v plné výši (platba na splátky nebude akceptována) nejpozději do 28.2. aktuálního kalendářního roku. V případě, že tento poplatek nebude uhrazen do stanoveného termínu, musí si poplatník zajistit sám svozovou firmu. Tato smlouva bude obcí následně požadována k předložení. 

7.) Ceny - Ceny za danný vývoz jsou stanoveny svozovou firmou Marius Pedersen, obcí byly zaokrouhleny v řádech korun. 

Nová vyhláška O poplatku, ceník a prohlášení poplatníka  : e_download.php?file=data/messages/obsah181_1.pdf&original=Obecn%C4%9B%20z%C3%A1vazn%C3%A1%20vyhl%C3%A1%C5%A1ka%20%C4%8D.012017.pdf

Směrnice o poskytování finančního příspěvku : e_download.php?file=data/messages/obsah181_2.pdf&original=Sm%C4%9Brnice%20%C4%8D.1-2017.pdf

 

Datum vložení: 6. 1. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 6. 1. 2018 0:00
Autor: Správce Webu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Czech point

Svátek

Svátek má Valdemar

Zítra má svátek Vilém